صحبت وزیر ارشاد درباره مجوز

 • صحبت وزیر ارشاد درباره مجوز

  صحبت وزیر ارشاد درباره مجوز

  تاریخ :
  1394/08/19
  کد خبر :
  48

   
  خبرگزاری ایلنا:  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صیح امروز(18 آبان) پس از بازدید برخی غرفه‌های نمایشگاه مطبوعات؛ نشست خبری خود را در تالار گفتگو برگزار کرد.

  علی جنتی در پاسخ به سوالی پیرامون تفسیر وی از سخنان دیروز رئیس‌جمهور گفت: رئیس‌جمهور حرفش را زده است و نیازی به تفسیر من ندارد.

  وی ادامه داد: شعار ما در دولت؛ آزادی مطبوعات در چارچوب قانون است و به این شعار عمل می‌کنیم و بر همین اساس تمام کسانی که در کشور می‌خواهند انتقاد کنند؛ مطالبشان را می‌توانند راحت بنویسند.

  وی ادامه داد: برای دولت هیچ فرقی نمی‌کند بین رسانه‌ای که موافق است یا مخالف. همه می‌توانند نقد کنند و بنای ما مماشات با روزنامه‌ها و مطبوعات است.

  جنتی افزود: در هیات نظارت نیز فقط کار ما برخورد با رسانه‌ها نیست بلکه تشویق رسانه‌ها هم جزو برنامه‌های ماست. از نظر ما توقیف یک رسانه آخرین راه‌حل است زیرا گاهی اشتباهات یک نشریه بسیار سهوی است.

  وزیر ارشاد در پاسخ به سوالی پیرامون ممنوع‌الکار شدن تعدادی از خوانندگان پاپ گفت: من از این مسئله خبر ندارم اما سخنگو.ی وزارت ارشاد اعلا م کرد که ما ممنوع‌الکار نداریم.

  وی ادامه داد: ما با موسیقی سنتی و پاپ هیچ مشکلی نداریم اما بعضی ازخوانندگان پاپ در خارج از کشور رفتارهایی می‌کنند یا در داخل کشور کارهایی انجام می‌دهند که مورد تایید نیست مثلا ما نمی‌توانیم به یک خواننده‌ای که در یک شهر مذهبی جمعیت را تحریک به رقصیدن می‌کند؛ دوباره مجوز بدهیم اما تاکید می‌کنم ما ممنوع‌الکار نداریم همانگونه که ممنوع‌القلم نداریم.

  وی در پاسخ به سوالی پیرامون صحبت‌های وزیر نفت که گفته بود بابک زنجانی به رسانه‌ها پول می‌دهد، گفت: من این حرف را ندیدم و باید آن را بررسی کنم.

  جنتی در پاسخ به سوالی درباره رسانه‌هایی که پیرامون بازداشت‌های اخیر دروغ‌پردازی می‌کنند، گفت: ما برنامه‌ای برای برخورد با این رسانه‌ها نداریم و برنامه‌ای نیز برای بازداشت‌شدگان نداریم. آنها که بازداشت شده‌اند بعدا در دادگاه صحبت می‌کنند و کسانی که آنها را بازداشت کرده‌اند اتهامات آنها را بیان می‌کنند اما نکته‌ای که مهم است این است که ما شاهد هستیم کسانی که اختلاس‌های میلیاردی کرده‌اند با عناوین اختصاری همچون ب. ز نامبرده می‌شوند اما درباره کسانی که تازه بازداشت شده‌اند با عناوین کامل نامبرده می‌شوند.

   

  » اخبار بیشتر

ورود اعضاء

درچ آگهی در 500 سایت پکیج تبلیغاتی گسترده طراحی سایت

تبلیغات بنری

پرداخت اینترنتی با بانک پارسیان

نماد اعتماد الکترونیکی